Застосування антибактеріально мила для медпрацівників
Запитання
В яких випадках медичний працівник для знезараження та обробки рук може використовувати звичайне антибактеріальне мило?
Відповідь
Найдоступніший та найпростіший спосіб знезараження рук — це їх миття із застосування води та мила з антибактеріальним ефектом. Окрім антисептика, таке мило містить пом’якшувальні та зволожувальні домішки. Воно захищає шкіру від зневоднення, сприяє її відновленню та має протизапальну дію.
Для знезараження рук медичних працівників ліпше використовувати рідке або концентроване мило з антибактеріальним ефектом на основі різних діючих речовин. Воно зручне у використанні та порівняно з твердим милом знижує ризик перехресного перенесення патогенних й умовно-патогенних мікроорганізмів. Для нанесення рідкого мила на руки ліпше використовувати механічні дозатори. У разі ж застосування твердого антибактеріального мила слід віддавати перевагу невеличким брускам, а також використовувати мильницю з решіткою, аби мило добре висихало.
Для висушування рук після миття застосовують індивідуальні чисті та сухі рушники з тканини або паперові рушники одноразового використання. Рушники із тканини слід змінювати якомога частіше.
Читайте: "Дезінфекція та стерилізація наркозно-дихальної апаратури: алгоритм"
Знезараження рук з використанням антибактеріального мила здійснюють у таких випадках:
- перед та після медичних оглядів пацієнтів;
- після контактування з пацієнтами, які мають гнійничкові захворювання шкіри;
- після маніпуляцій із ранами;
- після заміни постільної білизни;
- до та після їжі.