Робота за цивільно-правовим договором керівника підрозділу у медзакладі

605

Запитання

Керівник структурного підрозділу не може працювати за сумісництвом. А чи може він виконувати роботу за цивільно-правовим договором?

Відповідь

Так, може.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації чи у громадянина по найму (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43; далі — Положення № 43).

Тобто працівник не може одночасно (наприклад, з 9:00 до 18:00 год.) виконувати роботу і за основним місцем роботи, і за сумісництвом.
 
За цивільно-правовим договором, зокрема договором підряду, оплачують не процес праці, а її результат. Його визначають, як правило, після закінчення роботи та оформляють актами здавання-приймання виконаних робіт (наданих послуг). Останні і є підставою для проведення оплати.

Укладення цивільно-правових договорів регулюють норми цивільного законодавства. Строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюють в укладеному договорі.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
437