Помилка в нарахованих виплатах медичному працівнику

406

Запитання

Медичному працівникові під час звільнення помилково перерахували більше коштів, ніж було потрібно. Яким чином можна стягнути "зайві" виплати з працівника і чи це правомірно з боку того, хто нарахував гроші?

Відповідь

Згідно з поясненням, наданим в Листі Міністерства соціальної політики України «Щодо ситуації з помилковим перерахуванням зарплати звільненій особі» від 09.06.2017 № 293/0/22-17/134: 

Не підлягають поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

У разі відмови особи повернути помилково перераховані роботодавцем кошти, він може стягнути ці кошти, звернувшись до суду.

Помилка в нарахованих виплатах медичному працівникуЧитайте: "Лікарська таємниця: моральні та правові аспекти"

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
3046

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
8492