Комісія зі знищення невикористаних залишків наркотичних засобів у відкритих ампулах у вихідні дні

272

Запитання

Яким має бути склад комісії зі знищення невикористаних залишків наркотичних засобів у відкритих ампулах, якщо у нічний час, вихідні і святкові дні у закладі працює лише один лікар, одна маніпуляційна медична сестра, допущені до роботи з наркотичними засобами. Інші медичні сестри не мають допуску. Чи може комісія складатися з двох чоловік (лікар і маніпуляційна медична сестра)? Чи ліпше ввести у склад комісії медичну сестру, яка не має допуску до таких робіт, але була присутня при виконанні ін’єкції. Чи однаковий склад комісії буде у денний час?

Відповідь

Для знищення невикористаних залишків наркотичних засобів у відкритих ампулах у нічний час, вихідні і святкові дні достатньо двох осіб. Або можна не знищувати препарати одразу, а почекати до ранку. Тоді їх знищуватиме комісія з трьох осіб. Обидва варіанти є допустимими. Але в будь-якому разі це має бути відображене у внутрішньому наказі по закладу.

Комісія зі знищення невикористаних залишків наркотичних засобів у відкритих ампулах у вихідні дніЧитайте: "Національний перелік основних лікарських засобів: зміни, основні аспекти"

 

Якщо ви приймаєте рішення, що знищувати невикористані залишки наркотичних засобів у відкритих ампулах має постійно діюча комісія (з трьох осіб), то залишки, які утворилися вночі, вранці медичні працівники зміни мають передати комісії для знищення.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Медична етика в роботі з колегами: профілактика конфліктів

Культура спілкування медичного працівника з колегами — важлива передумова формування сприятливого психологічного клімату в колективі. Тому для успішної взаємодії з адміністрацією та колегами дотримуйтеся медичної етики

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори: оновлений перелік документів

Щоб отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, подайте відповідну заяву до органу ліцензування. Які документи додати до заяви та хто видає ліцензію на прекурсори, пояснюємо в статті
23998