Вартість закупівлі менша за 50 000 грн.: чи використовувати електронну систему

366

Запитання

Чи обов’язково проводити закупівлю через електронну систему, якщо очікувана вартість закупівлі дорівнює або менша 50 тис. грн.?

Відповідь

Пороги для обов’язкового застосування електронної  системи визначено у Законі про публічні закупівлі.
Отже, якщо очікувана вартість закупівлі становить від 50 тис. грн., замовники:
  • можуть проводити закупівлю через електронну систему (спрощена процедура без вимог до строків та обов’язкових документів);
  • обов’язково публікують звіт в електронній системі про укладені договори (якщо не використовували електронну систему закупівель).

Вартість закупівлі менша за 50 000 грн.: чи використовувати електронну системуЧитайте: "Списання ліків та медичних виробів: 34 відповіді на актуальні запитання"

 

Якщо очікувана вартість закупівлі становить від 200 тис. грн. (для товарів та послуг), від 1,5 млн. грн. (для робіт), а для монополістів відповідно від 1 млн. грн. (товари і послуги), 5 млн. грн. (роботи), замовники проводять:
  • відкриті торги;
  • конкурентний діалог (замість двоступеневих торгів);
  • переговорну процедуру.
До введення в дію Закону про публічні закупівлі рекомендуємо замовникам зважати на те, чи є наказ (розпорядження) їх  органу управління/головного розпорядника бюджетних коштів або ж затверджене замовниками Положення, де й визначено конкретну суму, на яку (з якої) замовник проводитиме електронні торги. Якщо цих документів немає, то замовник може сам прийняти рішення чи здійснювати йому через електронний майданчик закупівлю на суму, що менша або дорівнює 50 тис. грн.

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ProZorro для закупівлі лікарських засобів

Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
1144

Реєстрація сільської амбулаторії в електронній системі: чи потрібно?

Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
850

Закупівля лікарських засобів: практичні аспекти

Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
3762

Створення тендерного комітету в медичному закладі: основні вимоги

Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету
3721