Чи завіряти документи ЛКК печаткою лікаря
Запитання
Як правильно завіряти документи лікарсько-консультативної комісії (ЛКК)? Чи варто використовувати для цього печатку лікаря?
Відповідь
Як завіряти документи ЛКК
Не засвідчуйте документи лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) печаткою лікаря. Як правильно завіряти — пояснимо далі.
Здебільшого питання використання печаток і штампів наразі урегульовують статути, накази та інші локальні акти суб’єктів господарювання. Але медичну документацію слід завіряти відповідно до правил, закріплених у тому чи тому нормативному акті, як-от інструкції щодо ведення відповідних медичних форм. Якщо правила чи інструкція визначають необхідність використовувати печатки певного виду — дотримуйте цих норм.
Так, діяльність ЛКК регулює наказ МОЗ «Про затвердження Порядку організації експертизи тимчасової втрати працездатності» від 09.04.2008 № 189 (далі — Порядок № 189).
ЛКК видає:
- витяг з медичної карти амбулаторного чи стаціонарного хворого, де вказують період дії тимчасової непрацездатності. Такий документ ЛКК видає іноземцям, які тимчасово перебувають на території України і не працюють на підприємствах, в установах та організаціях України, якщо інше не передбачено міжнародними угодами;
- форму первинної облікової документації № 095/о «Довідка № __ про тимчасову непрацездатність студента навчального закладу I—IV рівнів акредитації, про хворобу, карантин і інші причини відсутності дитини, яка відвідує загальноосвітній навчальний заклад, дошкільний навчальний заклад», затверджену наказом МОЗ від 14.02.2012 № 110. Її ЛКК видає студентам вищих навчальних закладів I—IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів.
Також ЛКК видає довідки довільної форми, засвідчені підписом лікаря та печаткою суб’єкта господарювання:
- особам, які проходять обстеження за направленням слідчих органів, прокуратури й суду;
- у разі тимчасової непрацездатності громадян, які шукають роботу, і безробітних, ураховуючи період їх професійної підготовки й перепідготовки;
- особам, які проходять обстеження у суб’єктів господарювання за направленням територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки тощо.
Детальніше — читайте у консультації.