Особисті освітні портфоліо та атестація під час воєнного стану
Запитання
Чи подавати особисті освітні портфоліо, якщо атестацію під час воєнного стану призупинено
Відповідь
На ваші запитання у новому випуску "Управління закладом охорони здоров'я" відповідає Галина Бєлікова, експерт із кадрових питань.
Економічний аналіз діяльності закладу охорони здоров’я
Обов’язок відділу кадрів закладів охорони здоров’я контролювати надання лікарями особистих освітніх портфоліо визначає Порядок проведення атестації лікарів, затверджений наказом МОЗ від 22.02.2019 № 446, у пункті 9 розділу VI (далі — Наказ № 446).
Кадровики мають перевіряти портфоліо та надавати на затвердження керівнику узагальнений звіт щодо проходження лікарями безперервного професійного розвитку (далі — БПР). На підставі наданого звіту складають та затверджують план навчання лікарів на наступний рік.
Лікарі мають проходити атестацію для оцінювання підвищення своєї кваліфікації незалежно від форми власності закладу, у якому вони працюють. Отже, і кадровики мають виконувати цей обов’язок незалежно від форми власності медичного закладу.
Під час воєнного стану до Наказу № 446 внесли зміни. Законодавці продовжили:
- термін дії посвідчень про кваліфікаційну категорію та сертифікатів лікаря-спеціаліста, який спливає у період дії воєнного стану, на один рік;
- нарахування балів БПР за дистанційною формою навчання в повному обсязі до 2024 року (п. 11 Наказу № 446).
Тобто лікарі під час воєнного стану, як і раніше, мають надавати особисті портфоліо до відділу кадрів. Якщо вони не зробили цього вчасно, нагадайте їм та проконтролюйте виконання.
Кадрова практика показує, що приватні заклади охорони здоров’я, на жаль, не завжди створюють для лікарів умови для БПР, а також не стежать за підвищенням кваліфікаційних категорій. Однак підвищення кваліфікації лікаря, який працює у приватному закладі, в інтересах його власників.