Призначення фельдшера головною медсестрою: чи правомірно

2956

Запитання

Відповідь

Відповідно до Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій, головна медична сестра має відповідати таким кваліфікаційним вимогам:

  • неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Сестринська справа»;
  • підвищення кваліфікації (цикли удосконалення тощо);
  • наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії за цією спеціальністю;
  • стаж роботи за фахом — не менше 5 років.

Крім того, у ДКХП передбачено, що медсестрами можуть працювати особи з неповною вищою освітою (молодші спеціалісти) або базовою вищою освітою (бакалаври) за напрямом підготовки «Медицина», за спеціальністю не тільки «Сестринська справа», а й «Лікувальна справа» або «Акушерська справа», спеціалізація за профілем роботи.

Отже, на посаду медичної сестри можна призначати особу з кваліфікацією фельдшера. А за наявності посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії та стажу роботи на посаді медсестри понад 5 років фельдшер за спеціалізацією має право обіймати посаду головної медичної сестри.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
80590