Спеціальний стаж: чи зараховують час навчання та медичну практику

707

Запитання

Відповідь

Чинне пенсійне законодавство України не передбачає зарахування до спеціального стажу часу навчання у навчальних закладах.

До спеціального стажу також не зараховують період здійснення медичної практики (на підставі ліцензії) медичним працівником, який зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності (фізична особа) та який в той час не перебував у трудових відносинах із закладом охорони здоров’я. Для призначення пенсії за вислугу років законодавство передбачає дві обов’язкові умови: робота у відповідному закладі та на відповідній посаді, яка дає право на призначення такої пенсії.

Разом з тим, якщо особа має необхідний спеціальний стаж та якщо виконана вимога — досягнення пенсійного віку (тобто, особа має право на призначення пенсії за вислугу років), припиняти підприємницьку діяльність при призначенні пенсії за вислугу років не вимагається, оскільки це не є роботою, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати роботу сімейного лікаря

З’ясуємо, які вимоги нині висуває законодавство до роботи лікарів первинної ланки медичної допомоги. А ще підкажемо, як підписувати декларації з пацієнтами. Детальніше про роботу сімейного лікаря — у статті
12641