Засоби індивідуального захисту у стерилізаційному відділенні

1478

Запитання

Які конкретно засоби індивідуального захисту використовує медичний персонал, який проводить дезінфекцію, передстерилізаційне очищення інструментарію, обладнання у ЦСВ, та у яких робочих ситуаціях їх потрібно змінювати?

Відповідь

До обов’язкових засобів індивідуального захисту таких працівників належать:

  • фартух із водонепроникного матеріалу;
  • побутові рукавички;
  • шапочка;
  • маска;
  • захисні окуляри (щиток);
  • вологостійке взуття.

Рукавички під час роботи регулярно дезінфікують.

Кожної зміни надягають нові захисні маски і рукавички. Для захисту органів дихання під час застосування дезінфектантів використовують респіратори (не забувайте ознайомитися з інструкцією виробника).

Персонал, який проводить стерилізацію хімічним методом, працює у стерильному одязі (медичний халат, шапочка або ковпак, під які ховають волосся, бахіли або взуття, яке можна дезінфікувати, захисна маска, стерильні рукавички).

Стерильний стіл накривають працівники у стерильних халатах, масках, медичних рукавичках. Стерильними мають бути і простирадла, якими накривають стіл.

Засоби індивідуального захисту у стерилізаційному відділенніЧитайте: "Центральное стерилизационное отделение: оснащение и требования к обустройству"  

Кожен працівник використовує чистий захисний одяг з маркуванням інакшого кольору у тій чи тій зоні ЦВС, що різняться за кольоровим маркуванням (нашивка, стрічка тощо):

  • зелений колір для стерильної зони;
  • синій колір для чистої;
  • червоний для брудної.

Робочий одяг (медичні костюми, халати), який надягають у виробничих зонах, замінюють щодня або у разі забруднення. У виробничих приміщеннях ЦСВ не можна зберігати повсякденний одяг чи переодягатися у нього.

Є чимало аналогів традиційним лікарським засобам і медвиробам, які застосовувати набагато зручніше. Про них і розповімо у статті "Осучаснюємо аптечку

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація медичних відходів

З’ясуйте, до якого коду належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
151266

Особливо небезпечні інфекції: протидія в ЗОЗ

Належним чином підготуйте план дій у разі виявлення пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями. Врахуйте заходи з протидії поширенню особливо небезпечних інфекцій у ЗОЗ
81724