Засоби індивідуального захисту у стерилізаційному відділенні

887

Запитання

Які конкретно засоби індивідуального захисту використовує медичний персонал, який проводить дезінфекцію, передстерилізаційне очищення інструментарію, обладнання у ЦСВ, та у яких робочих ситуаціях їх потрібно змінювати?

Відповідь

До обов’язкових засобів індивідуального захисту таких працівників належать:

  • фартух із водонепроникного матеріалу;
  • побутові рукавички;
  • шапочка;
  • маска;
  • захисні окуляри (щиток);
  • вологостійке взуття.

Рукавички під час роботи регулярно дезінфікують.

Кожної зміни надягають нові захисні маски і рукавички. Для захисту органів дихання під час застосування дезінфектантів використовують респіратори (не забувайте ознайомитися з інструкцією виробника).

Персонал, який проводить стерилізацію хімічним методом, працює у стерильному одязі (медичний халат, шапочка або ковпак, під які ховають волосся, бахіли або взуття, яке можна дезінфікувати, захисна маска, стерильні рукавички).

Стерильний стіл накривають працівники у стерильних халатах, масках, медичних рукавичках. Стерильними мають бути і простирадла, якими накривають стіл.

Засоби індивідуального захисту у стерилізаційному відділенніЧитайте: "Центральное стерилизационное отделение: оснащение и требования к обустройству"  

Кожен працівник використовує чистий захисний одяг з маркуванням інакшого кольору у тій чи тій зоні ЦВС, що різняться за кольоровим маркуванням (нашивка, стрічка тощо):

  • зелений колір для стерильної зони;
  • синій колір для чистої;
  • червоний для брудної.

Робочий одяг (медичні костюми, халати), який надягають у виробничих зонах, замінюють щодня або у разі забруднення. У виробничих приміщеннях ЦСВ не можна зберігати повсякденний одяг чи переодягатися у нього.

Є чимало аналогів традиційним лікарським засобам і медвиробам, які застосовувати набагато зручніше. Про них і розповімо у статті "Осучаснюємо аптечку

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Гепатит С: профілактика зараження на робочому місці

28 липня відзначатимуть Усесвітній день боротьби з гепатитом. З’ясуйте, як організувати профілактику гепатиту С на робочому місці та вберегтися від зараження у разі контакту з інфікованим матеріалом
4881

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
115539

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
8654

Протиепідемічні заходи в разі виявлення пацієнта з підозрою на холеру: скачати СОП

Як дотримати протиепідемічних заходів і запобігти поширенню особливо небезпечної інфекціїї в ЗОЗ. Скачайте зразок оформлення СОП «Протиепідемічні заходи в разі виявлення пацієнта з підозрою на холеру»
11457