Методичні рекомендації для лікарів, працюючих у військових умовах

Методичні рекомендації, розроблені Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і затверджені МОЗ, вже відправлено в медичні заклади тих областей, де наразі ведуться бойові дії.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я України  Василя ЛАЗОРИШИНЦЯ, який курує питання забезпечення медичних закладів, розташованих у зоні АТО, близько 300 брошур отримають медики обласних та районних лікарень Донецької та Луганської областей. «Аналогів подібних методичних рекомендацій ще не було, адже й досвіду функціонування системи охорони здоров’я в військовий час також Україна не має», — зауважив заступник Міністра.

Брошура «Функціонування системи медичного захисту населення в особливий період (воєнний час) за умов сучасних військових дій» подає огляд таких питань:

  • аналіз втрат військового та цивільного населення;
  • аналіз пошкоджень та поранень;
  • рекомендації щодо забезпечення медичного захисту населення тощо.

Найголовніше те, що вітчизняні лікарі отримають можливість ознайомитись з досвідом колег у міжнародних конфліктах, зокрема у Чечні, Лівії та Сирії.

Міністерство охорони здоров’я України й надалі приділятиме увагу інформаційній підтримці медиків, котрі потребують знань світового досвіду в питаннях надання медичної допомоги в період військових дій.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128918

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді