Уряд встановив допустимий розмір націнок на ліки

КМУ врегулював націнки на лікарські засоби та заборонив практику маркетингових платежів

Уряд встановив допустимий розмір націнок на ліки

Організація обігу медичних виробів та лікарських засобів

КМУ постановою від 17.10.2008 № 955 урегулював питання націнок на лікарські засоби. У такий спосіб виконав рішення РНБО «Про додаткові заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців», введене в дію Указом Президента від 12.02.2025 № 82/2025, врегулював питання націнок на лікарські засоби.

Крім того, Уряд заборонив будь-які маркетингові послуги з промоції ліків та відновив перевірки Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в частині контролю за цінами в аптечних мережах. Зміни набувають чинності 1 березня 2025 року.

Отже, з 01.03.2025 граничні постачальницько-збутові надбавки, що нараховують дистриб’ютори лікарських засобів до оптово-відпускних цін на всі  лікарські засоби, не можуть перевищувати 8% (крім окремих виключень). 

Додатково Уряд встановив регресивні граничні торговельні (роздрібні) надбавки до закупівельних цін на рецептурні лікарські засоби – від 10% до 25% залежно від вартості препарату. 

Граничні торговельні (роздрібні) надбавки на безрецептурні лікарські засоби, які закуповують коштом джерел, не заборонених законодавством України, крім коштів державного та/або місцевого бюджетів, не мають бути вище 35% до закупівельних цін. 

Із 1 березня КМУ заборонив здійснювати маркетингові послуги, послуги із промоції лікарських засобів, інформаційні та інші послуги, пов’язані із реалізацією лікарських засобів кінцевому споживачу.

Також із 1 березня КМУ відновлює заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням аптечними закладами та дистриб'юторами вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Ціни в аптеках перевірятиме Держпродспоживслужба.

Нагадаємо, з 1 березня ціни на ліки в Україні знизять до 30%.

Дайджест змін у медичному законодавстві за зиму

Статті за темою

Усі статті за темою

Види термометрів та їх використання в ЗОЗ

Термометрія допомагає у диференційній діагностиці і встановленні правильного діагнозу. Тож у статті з’ясуємо, які є види термометрів та які з них найчастіше використовують у ЗОЗ
20709

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, для чого потрібна акредитація медичному закладу, які документи підготувати для неї. Також розглянемо зміни у порядку акредитації медичних закладів у 2025 році
138474

Календар профілактичних щеплень — 2025

МОЗ планує внести зміни до Календаря профілактичних щеплень в Україні. Нагадайте пацієнтам про безоплатну обов'язкову та платну рекомендовану вакцинацію та слідкуйте за змінами разом з нами
216969

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді