Чи будуть застосовуватися санкції до Російської Федерації у фармацевтичній сфері?

У Міністерстві охорони здоров’я України відбувся круглий стіл на тему: «Санкції проти Російської Федерації: виклики чи перспективи для українського фармацевтичного ринку?»

У заході взяли участь заступник Міністра охорони здоров'я України Наталія ЛІСНЕВСЬКА, представники Громадської Ради при МОЗ України, Державної служби України з лікарських засобів, Державного експертного центру МОЗ України, Асоціації виробників інноваційних ліків «АПРАД» та головні позаштатні фахівці МОЗ України.

Під час зустрічі учасники обговорили можливість застосовування санкцій щодо виробників лікарських засобів Російської Федерації, наповнення національного ринку лікарськими засобами і критичним імпортом з РФ, а також розвиток українських фармацевтичних виробників та дистриб’юторів.

Наталя ЛІСНЕВСЬКА нагадала про розпорядження Кабінету Міністрів України «Про пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів» від 11.09.2014 № 829-р та наголосила, що Україна має бути готовою до викликів.

«Ми повинні готуватися до того, що Росія буде запроваджувати торгівельні обмеження. Прем’єр-міністр України офіційно заявив, що як тільки Росія запровадить торгівельні обмеження до України, ми невідкладно запровадимо дзеркальні заходи. Сьогодні саме час, щоб обговорити це і почути поради від фахівців. Жодні зміни не повинні бути болісними для українців та національного ринку», — зауважила вона.

Також заступник Міністра додала, що експерти мають проаналізувати присутність на національному фармацевтичному ринку компаній із російським капіталом, адже МОЗ України не має права контролювати діяльність суб’єктів господарювання. Учасниками круглого столу було запропоновано створити на території України логістичні центри, де аптеки зможуть закуповувати медикаменти безпосередньо від виробника, що значно зменшить вартість лікарських засобів для громадян.

Директор Державного експертного центру МОЗ Олена НАГОРНА наголосила, що більшість лікарських засобів виробництва РФ мають вітчизняні та іноземні аналоги за складом діючих речовин та показаннями для медичного застосування. Лише 32 найменування не мають актуальних замінників.

За результатами обговорення, було вирішено створити експертну групу для проведення більш грунтовного аналізу ситуації, адаптації нормативної бази до світових вимог та розробки пропозицій для Кабінету Міністрів України.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51221

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді