Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ зазначив, що Президент України затвердив зміни до ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-12. Згідно з ними, статус учасників бойових дій надається особам, які брали участь в АТО, отже мають право на медичну допомогу у госпіталях ветеранів війни. Це дозволить на практиці вдосконалити госпітальну базу та підготувати її до задоволення потреб військовослужбовців.
Також МОЗ України планує створити у госпіталях медико-психологічні відділення, адже попри наявність у штатному розкладі посад психологів, ця служба має бути суттєво підсилена. Як вважає Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ, першочерговими проблемами є не актуальна матеріально-технічна база, яка потребує оновлення, та розпорошеність у підпорядкуванні закладів.
Альона ТЕРЕЩЕНКО, заступник директора Департаменту медичної допомоги МОЗ України, назвала основні напрямки медичної допомоги, які потребуватимуть під час реабілітації пацієнти:
- хворі з ураженнями кінцівок;
- спинальні хворі;
- хворі з ураженням органів зору.
У наявній системі госпіталів із 29 закладів 18 мають хірургічні відділення, що дає можливість без додаткових вкладень надавати необхідну медичну допомогу. Крім того, оперативні офтальмологічні втручання проводяться у Вінницькому обласному, Одеському очному та Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни.
В усіх госпіталях України застосовуються фізіотерапевтичні методи лікування та лікувальна фізкультура.