В Україні планується створення реабілітаційних центрів для учасників АТО

Український державний медико-соціальний центр для ветеранів війни — один з ліпших у системі госпіталів. На думку заступника Міністра охорони здоров’я Василя ЛАЗОРИШИНЦЯ, саме тут має бути створена організаційно-методична база для розробки та вдосконалення загальнодержавної системи реабілітації учасників АТО

Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ зазначив, що Президент України затвердив зміни до ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-12. Згідно з ними, статус учасників бойових дій надається особам, які брали участь в АТО, отже мають право на медичну допомогу у госпіталях ветеранів війни. Це дозволить на практиці вдосконалити госпітальну базу та підготувати її до задоволення потреб військовослужбовців.

Також МОЗ України планує створити у госпіталях медико-психологічні відділення, адже попри наявність у штатному розкладі посад психологів, ця служба має бути суттєво підсилена. Як вважає Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ, першочерговими проблемами є не актуальна матеріально-технічна база, яка потребує оновлення, та  розпорошеність у підпорядкуванні закладів.

Альона ТЕРЕЩЕНКО, заступник директора Департаменту медичної допомоги МОЗ України, назвала основні напрямки медичної допомоги, які потребуватимуть під час реабілітації пацієнти:

  • хворі з ураженнями кінцівок;
  • спинальні хворі;
  • хворі з ураженням органів зору.

У наявній системі госпіталів із 29 закладів 18 мають хірургічні відділення, що дає можливість без додаткових вкладень надавати необхідну медичну допомогу. Крім того, оперативні офтальмологічні втручання проводяться у Вінницькому обласному, Одеському очному та Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни.

В усіх госпіталях України застосовуються фізіотерапевтичні методи лікування та лікувальна фізкультура.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128937

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді