Уряд унормував участь державних установ у Програмі медичних гарантій — 2025

Урядовці наголосили, що залучення державних установ до Програми медгарантій має підвищити ефективність системи охорони здоровʼя та забезпечити громадянам доступ до високоякісної медичної допомоги

Уряд унормував участь державних установ у Програмі медичних гарантій — 2025

КМУ постановою від 12.11.2024 № 1295 (далі — Постанова № 1295) дозволив провідним державним медзакладам до завершення реорганізації долучитися до реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2025 році.

Платні послуги у ЗОЗ: аналіз постанови № 781

Перелік державних закладів охорони здоровʼя, які будуть залучені до виконання програми медичних гарантій, КМУ теж затвердив Постановою № 1295. До цього переліку увійшли установи МОЗ, Національної академії наук, провідні науково-дослідні установи Національної академії медичних наук і заклади Державного управління справами.

Постанова № 1295 передбачає, що вимоги до надавачів медичних послуг щодо реєстрації як юридичної особи (крім державної або комунальної установи) не поширюються на державні установи, включені до цього переліку, на період до 31 грудня 2025 року. Це означає, що ці заклади зможуть укладати договори з НСЗУ та надавати послуги в межах Програми медичних гарантій під час перехідного періоду у 2025 році до реорганізації у державні некомерційні підприємства. Принципова позиція МОЗ — щоб такі установи реорганізувалися та працювали за єдиними правилами, без подальших винятків.

Урядове рішення має посприяти розширенню доступу до якісної медичної допомоги. Пацієнти зможуть отримувати безоплатні послуги в провідних державних установах, а заклади — стабільне фінансування за надані послуги.

Раніше НСЗУ опублікувала оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування населення за 24 пакетами за Програмою медичних гарантій — 2025.

За матеріалами КМУ та Експертус Медзаклад

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128493

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10261

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді