Якщо медики підтримають модель та її затвердить Київрада, реалізація розпочнеться з 2015 року.
Михайло РАДУЦЬКИЙ зауважив, що однією з головних передумов для впровадження страхової медицини є те, що тіньовий ринок медичних послуг у Києві становить близько 1,5 мільярдів доларів. При цьому недофінансування галузі гальмує поліпшення матеріальної бази закладів охорони здоров’я, а низький рівень доходів населення і порівняно висока вартість медикаментів блокують доступ до якісних медпрепаратів.
Для реалізації проекту передбачається створення страхової компанії. «Це буде 100-відсотково муніципальна компанія, за яку буде відповідати місто Київ. Гарантувати, що ця компанія не буде аферою, як МММ чи ще хтось, буде КМДА за дорученням Київради, за дорученням людей, яких кияни обрали», — повідомив заступник голови КМДА.
Він зазначив, що такий тип страхової медицини враховує необов‘язкове медичне страхування, але надалі він має стати моделлю для обов’язкового страхування кожного українця. Після реалізації пілотного проекту в столиці, його планують запровадити по всіх регіонах країни.
Дмитро ТУРЧАК наголосив, що для початку необхідно задіяти соціальний проект «Картка киянина», на які додатково буде внесено страхові поліси громадян. Ціна на такі страхові поліси буде варіюватися від 25 гривень та вище.