МОЗ позитивно оцінило вступну кампанію — 2024, надто з огляду на умови й наслідки повномасштабної війни. Основна увага в цьогорічному формуванні обсягів державного замовлення зосереджувалася на актуальній кадровій потребі медичної системи, а також викликах, зумовлених війною. Так, наприклад, останнім часом щороку зростало державне замовлення на підготовку фахівців із реабілітації та лікарів-психологів. Окрім того, уперше студенти здобуватимуть ступінь магістра за спеціалізацією «Протезування-ортезування» й освіту лікарів-резидентів — за спеціальністю «Нейрохірургія».
Зміни в ДБН для ЗОЗ з 01.10.2024
2024 року до 15 закладів вищої медичної освіти, що підпорядковуються МОЗ, на спеціальності у сфері охорони здоров’я вступили 8368 абітурієнтів. Коштом держбюджету навчатимуться 4462 з них, решта 3906 — коштом фізичних та юридичних осіб, тобто «за контрактом». Загальна кількість заяв на місця державного замовлення становила 22 065.
П’ять закладів вищої освіти МОЗ, які зарахували найбільше першокурсників цьоріч:
- Національний медичний університет імені О. О. Богомольця;
- Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького;
- Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова;
- Харківський національний медичний університет;
- Івано-Франківський національний медичний університет.
На спеціальності в галузі знань «Охорона здоров’я» в заклади вищої освіти МОЗ вступили 7935 осіб, із них:
- Медицина — 3716;
- Стоматологія — 1544;
- Терапія та реабілітація — 1207;
- Медична психологія — 396;
- Медсестринство — 352;
- Фармація, промислова фармація — 317;
- Педіатрія — 190;
- Технології медичної діагностики та лікування — 134;
- Громадське здоров’я — 79.
Нині серед пріоритетів для держави — підвищувати якість медичної освіти. МОЗ і надалі вживає заходів, що допоможуть удосконалити освітній процес, створити сучасні центри симуляційного навчання та єдиний оновлений навчально-дослідний лікувальний простір через утворення сучасних багатопрофільних університетських лікарень з одночасною оптимізацією використання потенціалу університетських клінік та клінічних баз кафедр.
Окрім того, МОЗ працює над тим, щоб освітні програми за медичними спеціальностями відповідали європейським стандартам і сучасному стану розвитку сфери охорони здоров’я. Також Міністерство докладає зусиль, щоб покращити матеріально-технічну базу медичних університетів, актуалізувати й удосконалити структуру, зміст та організацію проведення єдиних державних кваліфікаційних іспитів, зокрема й інтегрованих тестових іспитів «КРОК» та обʼєктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ) на всіх рівнях освіти. Крім того, МОЗ наразі розробляє систему незалежного моніторингу якості освітніх програм у сфері охорони здоров’я на рівнях вищої та післядипломної освіти.
За матеріалами Експертус Медзаклад