Міноборони визначило обсяги домедичної допомоги, яку надають військовослужбовці

В Україні затвердили Обсяги надання домедичної допомоги, які надаються під час ведення бойових дій та підготовки сил безпеки і сил оборони за призначенням у тактичних умовах

Міноборони визначило обсяги домедичної допомоги, яку надають військовослужбовці

Наказом від 29.06.2024 № 436, який Мін'юст зареєстрував 19.07.2024, Міноборони затвердило Обсяги надання домедичної допомоги, які надаються під час ведення бойових дій та підготовки сил безпеки і сил оборони за призначенням у тактичних умовах (далі — Обсяги).

Документ визначає обсяг домедичної допомоги, яку надають військовослужбці та співробітники сил безпеки і сил оборони під час ведення бойових (воєнних) дій, виконання бойових (спеціальних) завдань, здійснення інших заходів із національної безпеки і оборони, підготовки складових сил безпеки і сил оборони до застосування за призначенням у тактичних умовах.

За словами заступниці міністра оборони Наталії Калмикової, встановлення обсягів домедичної допомоги — це вкрай важливий крок, якому передувала велика робота із західними партнерами, бойовими медиками та представниками профільних громадських організацій.

Чиновниця зазначає, що документ опрацьовано з Генштабом, представниками видів, окремих родів військ (сил), а також інших складових сил оборони та безпеки. Наразі маємо систему, яка акумулює найкращий досвід України та країн НАТО. Це допоможе зберегти життя та здоров’я наших захисників на фронті і підвищити якість підготовки з тактичної медицини.

Обсяги визначають поділ розширеної домедичної допомоги на три рівні: базовий, середній і вищий. У додатках до Обсягів наведені переліки:

  • навичок та інтервенцій, які використовують військовослужбові для надання допомоги постраждалим;
  • лікарських засобів, які застосовують військовослужбовці для надання допомоги постраждалим.

Раніше Уряд розширив перелік безоплатних стоматологічних послуг для військових та ветеранів.

За матеріалами Експертус Медзаклад

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10248

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
58388

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді