Міністерство охорони здоров’я України планує впровадження електронного реєстру пацієнтів

На сьогодні фахівці Інституту проблем математичних машин і систем НАН України у співпраці з ДЗ «Медичний центр телемедицини МОЗ України» вже завершили розробку пілотного проекту «Медгрід»

Система збереження та передання даних грунтується на використанні розподілених обчислювальних ресурсів — грід-кластерів.

За допомогою «Медгрід» медичні працівники отримають змогу зберігати діагностичні дані в цифровому вигляді протягом всього життя пацієнта, а також у будь-який момент завантажувати їх у віддалені професійні автоматизовані робочі місця для порівняння, повторної обробки, консультації тощо. Для цього необхідно мати лише доступ до Інтернету.

Крім того, за допомогою «Медгріду» можна зберігати та обробляти електрокардіограми у форматі SCP-ECG та діагностичні зображення у форматі DICOM, що актуально під час дистанційного обговорення клінічних випадків на Телемедичному порталі.

Пацієнти зможуть отримати доступ до своїх персональних даних за допомогою спеціального QR-коду. 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128951

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді