В Україні відкрили перший симуляційно-тренінговий центр для навчання медпрацівників правилам надання допомоги у випадку післяпологової кровотечі

На Житомирщині 18 листопада вперше в Україні відкрив двері новий симуляційно-тренінговий центр для навчання медичних працівників за курсом «Допомога у випадках післяпологових кровотеч», розроблений спеціалістами Гарвардського університету

Центр оснащено сучасним обладнанням, серед якого особливої уваги заслуговує високотехнологічний симулятор — манекен породіллі натуральної величини, що може відтворювати різні ситуації в акушерстві та гінекології, зокрема симуляцію масивної післяпологової кровотечі.

«Протягом багатьох років наш центр працює в авангарді сучасної медичної науки. Саме до нас приїздять жінки з найважчими випадками перебігу вагітності, і не тільки з усієї області, але й з інших регіонів країни, адже ми маємо найсучаснішу апаратуру і досвідчених фахівців. І от сьогодні ми розпочинаємо втілення нового проекту, головна мета якого — навчитися ефективно боротися з післяпологовими кровотечами, що є головною причиною материнської смертності в нашій країні. Наразі, ця проблема є актуальною і для нашої області: середня статистика по області свідчить, що на кожні 1000 пологів припадає близько 23 випадки післяпологової кровотечі», — доповів Юрій ВАЙСБЕРГ, головний лікар Житомирського обласного перинатального центру.

Навчання для обласних команд фахівців будуть проводити семеро лікарів, які пройшли двотижневий курс по боротьбі зі післяпологовими кровотечами під патронатом викладачів Гарвардського медичного університету та Тбіліського перинатального центру та отримали відповідні сертифікати.

За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації Сергія БОНДАРЧУКА, робота симуляційного центру дасть можливість навчити протягом наступних двох років 320 медичних працівників акушерських стаціонарів Житомирської області ефективним командним діям під час боротьби з післяпологовими кровотечами. 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51219

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді