КМУ постановою від 29.03.2024 № 356 вніс зміни до Порядку надання відпустки при народженні дитини, затвердженого постановою КМУ від 07.07.2021 № 693 (далі — Порядок).
Як підтвердити доступність приміщень для маломобільних груп населення
Згідно з Порядком, право на таку відпустку при народженні дитини підтверджує:
- письмова заява матері дитини та свідоцтво про народження дитини, де зазначена відповідна інформація про батька дитини, якщо відпустку бере батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але вони спільно проживають та пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
- письмова заява матері або батька дитини, які є одинокими, якщо відпустку при народженні дитини планують брати баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною.
Батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, щоб оформити відпустку, подає:
- заяву;
- свідоцтво про народження дитини, де зазначена відповідна інформація про нього;
- письмову заяву матері дитини про те, що вони з батьком дитини спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
Нагадаємо, що 24 грудня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» від 22.12.2023 № 3494-IX (далі — Закон № 3494).
Закон № 3494 вніс зміни, зокрема, до статті 19-1 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.
Раніше портал «Медична справа» поділився маршрутом вагітної жінки для оформлення декретної відпустки.
За матеріалом Експертус Медзаклад