На початку повномасштабного вторгнення ВРУ тимчасово зробила антикорупційне декларування добровільним. Усі електронні декларації, які декларанти не подали під час воєнного стану, мали подати протягом трьох місяців після його припинення. Проте ці норми вже не чинні. ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023 № 3384-IX. Документ набрав чинності 12.10.2023.
Антикорупційні декларації: хто з медиків має подавати
Отже, згідно зі змінами в антикорупційному законодавстві, щорічну е-декларацію слід подавати до 1 квітня (не пізніше ніж 31 березня) за минулий рік, протягом строку, упродовж якого здійснюєте діяльність / обіймаєте посаду, яка зобов’язує подавати декларацію. Від 12.10.2023 законодавство відносить до декларантів та прирівнює до осіб, уповноважених на виконання функцій державної влади чи місцевого самоврядування ще й:
- голову та членів ЛКК;
- голову та членів МСЕК;
- голову, заступників, членів та секретарів позаштатних постійно діючих ВЛК й ЛЛК.
Зауважмо, що надалі на таких осіб поширюватимуться всі антикорупційні заходи, що зазвичай стосуються посадових осіб юридичних осіб публічного права: вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, обмеження щодо подарунків та їх розміру тощо.
Нагадуємо, що до 1 березня кожен лікар має подати особисте освітнє портфоліо.
За матеріалами МОЗ і ВРУ