МОЗ оприлюднило звіт ВООЗ, у якому вказано, що за 2022 рік кількість зареєстрованих випадків холери у світі більш ніж удвічі перевищила кількість випадків у 2021 році. Тому система реагування і моніторингу, яка діє в Україні, враховуватиме ймовірні глобальні загрози, наголосило МОЗ.
Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс
На нараді з керівниками центрів контролю та профілактики хвороб щодо реагування на можливий спалах холери повідомили, що на рівні кожної області впродовж року проводять заходи щодо недопущення виникнення та розповсюдження холери:
- реалізують комплексні та оперативні плани реагування та діагностики хвороби,
- працюють оперативні протиепідемічні та дезінфекційні бригади,
- на рівні областей визначили медзаклади для госпіталізації пацієнтів з підозрою на холеру, які мають «незнижувальний запас» лікарських засобів — антибіотиків, регідратаційних розчинів, дезінфектантів.
У 2023 році підозри холеру фіксували у Запорізькій та Чернігівській областях. Після епідемічного розслідування та розширених лабораторних досліджень вони не підтвердилися. Тожу у 2023 році спалахів холери в Україні не зафіксовали.
Раніше стало відомо, що Уряд планує змінити порядок розслідування нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві.
За матеріалами МОЗ