У межах проєкту «Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги» МОЗ розбудує амбулаторну ланку надання послуг з охорони ментального здоров’я та створить мережі спеціалізованих центрів.
На які нормативні акти звернути увагу у січні
Загалом МОЗ створюватиме центри ментального здоровʼя на базі кластерних лікарень спроможної мережі закладів охорони здоровʼя та амбулаторно-поліклінічних закладів. Послуги в них держава фінансуватиме в межах Програми медичних гарантій.
Допомогу в центрах ментального здоровʼя надаватиме мультидисциплінарна команда. До її складу входитимуть лікар-психіатр і/або лікар-психіатр дитяий, лікар-психолог і/або лікар-психотерапевт, і/або психолог (клінічний психолог), і/або психотерапевт і соціальний працівник або фахівець соціальної роботи.
Далі МОЗ планує налагодити психологічну реабілітацію українців. Цю послугу реалізовуватимуть на базі санаторно-курортних закладів.
Крім того, у межах реалізації спільного зі Світовим банком проєкту HEAL, до кінця 2024 року МОЗ створить простори із психологічного розвантаження у щонайменше 60 закладах охорони здоровʼя, які надають первинну медичну допомогу населенню громад.
Раніше МОЗ проаналізувало, скільки пацієнтів в Україні отримали психологічні послуги на первинці у межах Програми медичних гарантій — 2023.
За матеріалами МОЗ