Виробники, дистриб’ютори лікарських засобів і представники фармацевтичних компаній продовжують налагоджувати зв’язки з медичними та фармацевтичними працівниками для просування своєї продукції. Фармацевтичні компанії можуть підкріплювати це роздачею сувенірної та брендованої продукції, подарунками, преміями тощо. Тому КМУ підтримав законопроєкт, який заборонить прояви такої «співпраці». Далі документ має розглянути ВРУ.
⚡ Вхідний контроль якості ліків та медвиробів: організовуємо роботу ⚡Робота з ліками та медвиробами: працюємо без порушень ⚡Облікові та звітні документи: заповнюємо правильно ⚡Державний нагляд: успішно проходимо перевірки
Проєкт Закону України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності» чітко визначає дії, які впливають на об’єктивність та ефективність роботи лікарів і фармацевтів. Мета — не допустити призначення ліків під впливом прямих чи непрямих фінансових стимулів.
Зокрема, лікарі, фармацевти і спеціалісти з реабілітації не матимуть права безпосередньо чи через інших осіб вимагати, просити й одержувати ані кошти, ані іншу вигоду за призначення ліків конкретного виробника.
Заборона поширюватиметься і на медвироби та допоміжні засоби реабілітації. Не можна буде також використовувати для призначення ліків бланки фармкомпаній, які містять рекламну інформацію.
Окрім того, фармацевти під час відпуску лікарських засобів на прохання покупця зобов’язуватимуться надати достовірну інформацію про наявні аналоги. Провізор не має приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою.
Законопроєкт розроблений на виконання Державної антикорупційної програми на 2023—2025 роки.
Антикорупційні декларації: хто з медиків має подавати
Раніше НСЗУ повідомила, що посилює антикорупційну діяльність у виконанні договірних зобов'язань.
За матеріалом Експертус Медзаклад