Мінфін надало роз’яснення щодо виплати зарплати медичним працівникам Донецької та Луганської областей

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Як буде відбуватися забезпечення обслуговування в органах Казначейства закладів охорони здоров’я, розташованих у населених пунктах Донецької області, які на даний час не контролюються українською владою?

Відповідно до листа Міністерства фінансів України (Мінфін) від 28.11.2014 № 31-04320-13-3-11/30017, для забезпечення обслуговування в органах Казначейства закладів охорони здоров’я, розташованих у населених пунктах Донецької області, які на даний час не контролюються українською владою, необхідним є виконання положень законодавства, в тому числі, вимог постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» від 07.11.2014 № 595.

Мінфіном спільно із Державною казначейською службою (далі — Казначейство) розглянуто листи Федерації професійних спілок України від 03.11.2014 № 05/01-16/1332 та Донецької обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я від 04.11.2014 № 05-134 щодо внесення змін до Порядку формування Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, затвердженого наказом Мінфіна від 22.12.2011 № 1691 (далі — Порядок № 1691), та повідомляється.

З метою сприяння погашенню заборгованості із заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я, розташованих у населених пунктах, які не контролюються українською владою, Донецькою обласною організацією профспілки працівників охорони здоров’я пропонується внести зміни до Порядку № 1691 та, як виняток, передбачити самостійну «перереєстрацію» і «зворотну перереєстрацію» органами Казначейства в Єдиному реєстрі розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів (далі — Єдиний реєстр) у разі простою органів Казначейства і незмінної юридичної адреси розпорядника та/або одержувача бюджетних коштів, які знаходяться у населених пунктах Донецької та Луганської областей.

Постановою Уряду від 07.11.2014 № 595 затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей.

Відповідно до зазначеного порядку в населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, зокрема, видатки з державного бюджету здійснюються лише після повернення згаданої території під контроль органів державної влади.

Переміщення установи на контрольовану територію, а також її функціонування на цій території здійснюється за рішенням органу вищого рівня (у разі переміщення органу місцевого самоврядування — за рішенням відповідної місцевої ради).

При цьому, відповідно до пункту 11 вищезазначеного порядку, установи, які переміщені на контрольовану територію, відкривають рахунки в органах Казначейства за місцезнаходженням у порядку, встановленому законодавством.

В свою чергу, згідно із Бюджетним кодексом України головний розпорядник бюджетних коштів, зокрема, здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених йому бюджетних повноважень, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі, а також визначають мережу розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів з урахуванням вимог щодо формування Єдиного реєстру.

Основні положення про формування мережі розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевих бюджетів та здійснення розрахунково-касового обслуговування визначено наказами Мінфіна «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами» від 24.12.2012 № 1407, «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів» від 23.08.2012 № 938 та «Про затвердження Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України» від 22.06.2012 № 758 відповідно.

Враховуючи зазначене, для забезпечення обслуговування в органах Казначейства закладів охорони здоров’я, розташованих в населених пунктах Донецької області, які на даний час не контролюються українською владою, необхідним є забезпечення виконання положень законодавства, в тому числі, вимог постанови КМУ «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» від 07.11.2014 № 595.

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
106150

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді