Про це говорили під час презентації результатів пілотного проєкту «Медсестра з розширеними повноваженнями». Цей проєкт організував Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти». Він важливий з точки зору відновлення здоров’я наших громадян. На цьому наголосила голова НСЗУ Наталія Гусак.
Учасники заходу говорили про те, що нині потрібно розділити час і ресурси сімейного лікаря та медсестри, побудувати довіру до розподілу відповідальності за пацієнта. Особливо для суспільства, яке травмоване досвідом війни і має його трансформувати в щось хороше. Медсестри можуть зіграти велику роль у тому, як медична сфера працюватиме з відкладеними захворюваннями, з погіршенням ситуації зі здоров’ям як зараз, так і після війни. Голова НСЗУ сподівається, що цей проєкт стане поштовхом для розвитку медсестринства в Україні.
Співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) Матвій Хренов зауважив, що сімейний лікар разом із медичною сестрою формує команду. Розширення повноважень медсестри можуть сприяти доступності медичної послуг для населення. Окрім того, він підкреслив зростання якісних показників учасників проєкту завдяки бажанню медсестер здобувати нові фахові знання та ділитись з колегами.
Пілотний проєкт «Медична сестра з розширеними повноваженнями на первинній ланці» стартував у 2021 році. Він створений задля покращення доступності послуг для пацієнтів на тлі посилення ролі медичної сестри. Зокрема, ідеться про запровадження роздільного прийому сімейних лікарів і сімейних медсестер у закладах первинної медичної допомоги й удосконалення клінічних і комунікаційних навичок медсестер.
Раніше МОЗ повідомило, що протягом року проводитимуться освітні конференції для медичних сестер та медичних братів.
За матеріалом Експертус Медзаклад