Яку причину інвалідності встановити цивільній особі, постраждалій від війни: роз'яснення МОЗ

Цивільні українці, які постраждали під час повномасштабної війни, мають право на встановлення двох причин інвалідності. Про це розповіло МОЗ

МСЕК

Цивільна особа, яка постраждала під час повномасштабної війни від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння, має право на встановлення двох причин інвалідності і вибирає одну із них:

  • або «особа з інвалідністю внаслідок війни»,
  • або «постраждалий внаслідок дії вибухонебезпечних предметів».

Як ЛКК встановлюють інвалідність дітям

На початку 2023 року Верховна Рада внесла відповідні зміни до статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII. Нові норми діють з 5 лютого 2023 року (Закон України від 12.01.2023 № 2864).

Медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) можуть встановлювати причину «особа з інвалідністю внаслідок війни» на підставі висновку міжвідомчої комісії, яка працює при Мінветеранів. Положення про діяльність міжвідомчої комісії, перелік документів, період засідання розміщені на сайті Мінветеранів.

Окрім того, цивільні особи, які постраждали внаслідок дії вибухонебезпечних предметів, мають право на отримання інвалідності як «постраждалі внаслідок дії вибухонебезпечних предметів» відповідно до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» від 06.12.2018 № 2642-VIII (далі — Закон про протимінну діяльність). Цю причину інвалідності встановлюють МСЕК на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів.

Перелік вибухонебезпечних предметів визначений у статті 1 Закону про протимінну діяльність. Підтримка постраждалих осіб передбачає надання медичної, психологічної, професійної та соціальної допомоги з метою зменшення наслідків ушкоджень, спричинених вибухонебезпечними предметами (ст. 10 Закону про протимінну діяльність).

Закон про протимінну діяльність передбачає виплату постраждалим особам:

Раніше Кабмін затвердив план заходів щодо реформування МСЕК в Україні.

За матеріалом Експертус Медзаклад

 

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Інформована згода пацієнта на лікування: форма № 003-6/о

Скачайте та з'ясуйте, як заповнити форму № 003-6/о «Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення і на присутність або участь учасників освітнього процесу»
33620

Інформовані добровільні згоди для пацієнта у стоматології: обов'язкові та рекомендовані

Які бланки пацієнт обов'язково має заповнити під час візиту до стоматолога? Які ж форми та зразки є рекомендованими для ефективної роботи стоматологічного ЗОЗ? Про це — далі у статті
15280

Форми первинної облікової документації стоматології: як вести та скільки зберігати

Перевірте, чи ведете всі обов’язкові форми первинної облікової документації, скористайтеся підказками, як їх заповнювати і скільки зберігати. Скачайте пам'ятку та використовуйте в роботі
13039

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді