Центри контролю та профілактики хвороб працевлаштовуватимуть лікарів-інтернів — МОЗ

Цього року для лікарів-інтернів було відкрито 331 вакансію у Центрах контролю та профілактики хвороб. Про це повідомляє МОЗ

інтерни

Минулого року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про систему громадського здоровʼя» від 06.09.2022 № 2573-IX. У рамках змін було створено центри громадського здоровʼя та на рівні кожної області — центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ). Це потужна мережа закладів, яка відповідає за епідеміологічний нагляд за інфекційними та неінфекційними хворобами. Спеціалісти центрів громадського здоровʼя і ЦКПХ залучені до реагування майже на всі надзвичайні ситуації в країні. 

Тренінг з побудови системи оплати праці в ЗОЗ

За словами головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, кожного року кількість лікарів-інтернів, які вступають на спеціальність «Eпідеміологія» збільшується. У 2020 році було 14 лікарів-інтернів, у 20220-му — 70. Ця тенденція має продовжуватися. Під час пандемії кожен зрозумів, наскільки важливі кадрові ресурси. Адже готовність країни до реагування на нові надзвичайні ситуації залежить від кваліфікованих епідеміологів, вірусологів, бактеріологів та інших професіоналів, які опікуються питаннями громадського здоровʼя.

Цьогоріч для лікарів-інтернів відкрито 331 вакансію у ЦКПХ по всій країні за двома спеціальностями: «Епідеміологія» (198 бюджетних місць) і «Лабораторна діагностика, мікробіологія та вірусологія» (133 бюджетних місця). У червні ЦКПХ проведуть зустрічі з випускниками медичних університетів.

Для магістрів громадського здоров’я ЦПКХ також відкривають вакансії фахівців із громадського здоровʼя і довкілля та здоровʼя. Це посади професіоналів із вищою немедичною освітою.

Окрім того, в Україні діють програми підвищення кваліфікації як для тих, хто тільки прийшов до системи громадського здоров’я, так і для тих, хто вже давно працює у цій галузі. Із 2018 року діє програма підготовки з польової епідеміології «Інтервенційна епідеміологічна служба». Вона розрахована:

  • на лікарів-епідеміологів;
  • лікарів лабораторної мережі ЦКПХ;
  • фахівців Держпродспоживслужби та інших структур, залучених до реалізації функцій громадського здоров’я в рамках підходу «Єдине здоров’я».

А ще в Україні починає функціонувати Всесвітня програма лабораторного лідерства (GLLP). Вона відкриватиме можливості підвищення кваліфікації працівникам лабораторій громадського здоровʼя за міжнародними стандартами.

МОЗ та Університет Небраски (США) уклали угоду про співпрацю. Зокрема, сторони домовилися про безоплатне навчання 10 працівників на магістерській і сертифікатній програмах із громадського здоров’я зі спеціалізацією з реагування на надзвичайні ситуації. Вступ і початок навчання на програмах у дистанційному форматі відкрито на 2024 рік. 

Раніше МОЗ оприлюднило нові рішення, які стосуються реформування системи підготовки в інтернатурі та БПР.

За матеріалом Експертус Медзаклад

 

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Підвищення кваліфікації медичних працівників у Вищій школі безперервного професійного розвитку

Хочете опанувати нові знання, розібратися в складних питаннях медичного законодавства та підвищити кваліфікацію? Обирайте потрібну програму та починайте проходити навчання онлайн у Вищій школі БПР
65779

Фінансування БПР медичних працівників — 2025

Як держава фінансуватиме безперервний професійний розвиток працівників сфери охорони здоров’я у 2025 році? Чи змінився розмір відшкодування з минулого року, і хто може на нього розраховувати? Читайте про це у статті
3778

Система безперервного професійного розвитку для атестації медсестер в Україні

З'ясуйте, як працює система БПР для медсестер в Україні. Адже Уряд зобов’язав медсестер відвідувати заходи з визначеного переліку, щоб здобувати бали БПР та готувати особисте освітнє портфоліо
144322

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді