В Україні дозволили бустерну вакцинацію проти COVID-19 для дітей від 12 років

Відтепер в Україні можна робити перше бустерне щеплення проти COVID-19 для всіх вакцинованих дітей віком 12-17 років

akcunaciya.jpg

В Україні дозволили робити перше бустерне щеплення проти COVID-19 вакцинованим дітям віком 12-17 років за умови наявності необхідної кількості вакцини для груп ризику. Тобто якщо вакцин в ЗОЗ, де проводять щеплення, достатньо, і всі бажаючі з групи ризику можуть безперешкодно отримати бустерне щеплення, вакцинувати 3-ю дозою можна і дітей віком від 12 років. Якщо ж вакцини в закладі в дефіциті, дітям доведеться почекати. Про це розповіли у МОЗ.

Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс

За рекомендаціями МОЗ підлітки можуть отримати бустерну дозу через 6 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Наказ №1979, який регулює проведення "бустеру" для дітей в Україні, МОЗ затвердив 3 листопада 2022 року.

У МОЗ наголошують:

"Для бустерного щеплення дітей віком від 12 років потрібно використовувати тільки мРНК-вакцину, яка схвалена до використання у цій віковій групі (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer)".

Для вакцинації дітей 12-13 років обов’язковою є інформована згода (форма N 063-2/о) батьків або опікунів. Пацієнти віком від 14 років можуть самостійно звернутися до будь-якого пункту щеплення проти COVID-19 чи центру вакцинації і отримати щеплення.

Раніше у МОЗ розповіли про поточний стан вакцинації від COVID-19 в Україні.

За матеріалами сайту МОЗ

 

 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128827

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10317

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді