У МОЗ нагадали, що на період дії воєнного стану спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності як дорослим, так і дітям.
⭐Трансформація системи охорони здоров’я⭐Трудові відносини в закладі ⭐ Оплата праці медичних та немедичних працівників ⭐ Медична допомога: нові порядки, стандарти, клінічні протоколи, рекомендації ⭐ Охорона праці в закладі охорони здоров’я
Дитині, батьки якої звернулися для оформлення інвалідності, медико-соціальна експертиза проводиться за направленням лікаря до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів та за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, які спричиняють обмеження життєдіяльності. Відповідно, ЛКК розгляне пакет документів і за наявності ознак інвалідності направить на медико-соціальну експертну комісію для проведення експертизи і встановлення інвалідності.
Після досягнення повноліття дитина з інвалідністю направляється ЛКК для проходження МСЕК відповідного профілю. Задля спрощення процедури, урядом України було прийнято постанову КМУ № 225, яка регламентує встановлення інвалідності у період дії воєнного стану заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи фактичного перебування особи. У МОЗ додають:
"Якщо дитина з інвалідністю, якій виповнилось 18 років, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК".
До того ж, проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, згідно з постановою КМУ № 390; термін дії інвалідності та індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжені на період дії воєнного стану (для отримання соціальних виплат).
Як діти, так і дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації:
- соціальні виплати;
- реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні);
- засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;
- освітні послуги;
- відповідні пільги.
За необхідності, є можливість пройти медичне обстеження для проведення повторної медико-соціальної експертизи протягом шести місяців після припинення/скасування воєнного стану.
МОЗ нагадує, що оформити інвалідність особам, які перебувають за кордоном, під час дії воєнного стану в Україні також можливо. Для цього необхідно надіслати медичні документи й обстеження українською мовою до сімейного або лікуючого лікаря на територію України для оформлення «Направлення на МСЕК» (форма 088/о).
Раніше ми розповідали про поточний стан вакцинації від COVID-19 в Україні.
За матеріалами сайту МОЗ