МОЗ підготувало відповіді на найпоширеніші запитання щодо е-рецепта на антибіотики, з якими зверталися до контакт-центру.
Як виписувати електронний рецепт на антибіотики
Скільки діє е-рецепт на антибіотики?
Термін дії електронного та паперового рецепта на антибіотики — 30 днів.
Чи дійсний електронний рецепт на антибіотики за кордоном?
Ні, електронний рецепт на антибіотики діє винятково в межах України.
У яких аптеках можна погасити електронний рецепт?
Під час перехідного періоду антибактеріальний препарат за рецептом пацієнт може придбати в будь-якій аптеці, незалежно від того, чи під’єднана вона до електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Для цього варто предʼявити інформаційну довідку фармацевту.
Чи можливо придбати ліки за паперовим рецептом?
Так, під час перехідного періоду лікарі в медзакладах, які поки не працюють з електронною системою охорони здоровʼя, можуть виписувати паперові рецепти на спеціальному рецептурному бланку форми ф-1. Він має бути засвідчений особистим підписом та печаткою лікаря.
✅✅✅ Програма медичних гарантій — 2022: нові пакети та тарифи
Чи може пацієнт за електронним рецептом придбати аналог ліків, які призначив лікар?
Лікар вказує в електронному рецепті на антибіотик міжнародну непатентовану назву препарату, тобто «дієву речовину». Під час погашення рецепта фармацевт перевірить рецепт та запропонує пацієнтові наявні препарати з указаною дієвою речовиною. Тож бренд лікарського засобу пацієнт обирає самостійно.
Чи може лікар-стоматолог виписати пацієнту електронний рецепт на антибіотик?
Так, технічну можливість виписувати електронні рецепти на антибіотики доступні як лікарям первинної, так і спеціалізованої й високоспеціалізованої медичної допомоги усіх форм власності — як державних, комунальних, так і приватних закладів. Головна умова — лікар має працювати в ЕСОЗ. Якщо він поки не працює в ЕСОЗ, то випише пацієнту паперовий рецепт.
Раніше в МОЗ розповіли про нові функції в ЕСОЗ для медичних сестер і братів.
За матеріалами сайту МОЗ