4 млн українців потребуватимуть медикаментозного лікування ПТСР за допомогою медичного канабісу — Олександр Комаріда

До війни ліків на основі канабісу потребували понад 2 млн українців

4 млн українців потребуватимуть медикаментозного лікування ПТСР за допомогою медичного канабісу — Олександр Комаріда

Основна мета проєкту закону № 7457, що легалізує препарати канабісу для лікування, — забезпечити доступ пацієнтам із неврологічними розладами, онкологічними та іншими захворюваннями до препаратів на основі медичного канабісу. Про це розповів перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Наркотичні лікарські засоби: зміни для ліцензіатів

Перший заступник міністра наголошує, що для використання в Україні реєструватимуть препарати на основі медичного канабісу, які мають доведену клінічну ефективність. Тоді вони не шкодитимуть, не викликатимуть залежності.

Процес вирощування конопель, які відтак використовуватимуть у медичних та наукових цілях, суворо контролюватимуть, зокрема органи Міністерства внутрішніх справ. Зараз за такими механізмами наглядають за вирощуванням сировини для інших ліків, що містять інші наркотичні засоби.

Законопроєкт №7457, поданий на розгляд Верховної Ради цього року, МОЗ розробило у співпраці з низкою зацікавлених державних органів. У ньому враховані всі зауваження, які розробники отримали минулого року і через які тоді його не ухвалили.

Документ:

  • регулюватиме:
    • умови ліцензування для можливості працювати із медичним канабісом
    • обіг препаратів, виготовлених на основі медичного канабісу
  • встановлюватиме правила видачі електронних рецептів

Закон містить кращий європейський досвід роботи з канабісом у медичних та наукових цілях. Тому МОЗ очікує, що його підтримають.

Раніше МОЗ анонсував ще один пакет дофінансування на зарплати.

За матеріалами сайту МОЗ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронний рецепт: як виписувати

З 1 квітня 2023 року відпуск всіх рецептурних ліків в Україні має здійснюватися за електронним рецептом. Читайте, як виписати електронний рецепт та як пацієнту отримувати по ньому ліки в аптеці
92777

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді