МОЗ організувало найбільшу за час війни евакуацію українців на лікування за кордон

Майже пів сотні українців із зони бойових дій направили на лікування до спеціалізованих клінік за кордоном завдяки співпраці МОЗ та Європейської комісії

МОЗ організувало найбільшу за час війни евакуацію українців на лікування за кордон

На лікування до Німеччини та Іспанії направили водночас 26 цивільних та 19 військових. Це найбільша одночасна евакуація постраждалих українців із територій активних бойових дій на лікування за межами країни.

Алгоритм отримання гуманітарної допомоги

Організували передусім евакуацію:

  • людей зі складними мінно-вибуховими пораненнями
  • пацієнтів із захворюваннями, які наразі лікувати в Україні неможливо або які потребують спеціалізованого лікування

Серед евакуйованих пацієнтів — Оксана Баландіна, медична сестра з Лисичанська, що втратила ноги від розірваної міни. Дівчина вийшла заміж у лікарняній палаті, а її перший весільний танок розчулив весь світ. Також евакуювали волонтерів з Київщини та Харківщини, які постраждали під час обстрілів та потребують спеціалізованого лікування.

Спочатку всіх транспортували до Львова для стабілізації стану, а потім за допомогою спеціальних повітряних госпіталів доставили на лікування до інших країн.

Евакуація цивільного населення відбувається завдяки системі екстреного реагування Євросоюзу. Вона передбачає, що в одній із країн ЄС для лікування і реабілітації українців оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку.

Одним зі способів порятунку пацієнтів є так звані «медичні конвої». МОЗ подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Відтак відомство контактує з тією чи тією країною, узгоджує етапи та маршрути безпечного медичного транспортування.

Раніше МОЗ оприлюднило алгоритм медичної евакуації захисників України на лікування за кордоном.

За матеріалами сайту МОЗ

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128865

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді