Врегульовано порядок продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо приведення у відповідність законодавства до норм Кримінального кодексу України стосовно продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру)» від 04.03.2015 № 233-VIII

До Кримінального процесуального кодексу України внесено зміни щодо продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру, а саме: слова «за поданням» замінюються словами «за письмовою заявою», а слова «До подання» — словами «До письмової заяви», оскільки у статті 95 Кримінального кодексу України зазначається можливість продовження, зміни та припинення застосування примусових заходів медичного характеру.

Рішення з цих питань приймається судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу.

Весь процес надання особі психіатричної допомоги у кримінально-правовому порядку контролює суд.

Аналогічне положення викладене в п.15 наказу Міністерства охорони здоров’я України «Порядок застосування примусових заходів медичного характеру в психіатричних закладах до осіб, які хворі на психічні розлади і вчинили суспільно небезпечні діяння» від 08.10.2001 № 397, а саме продовження, зміна або припинення примусових заходів медичного характеру здійснюються судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128951

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді