В Україні почали впроваджувати нову систему встановлення інвалідності

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Процедура встановлення інвалідності тепер відбуватиметься на основі принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я (МКФ)

В Україні почали впроваджувати нову систему встановлення інвалідності

Як перший етап впровадження нової системи встановлення інвалідності Міністерство економіки України затвердило Національний класифікатор НК 030:2022 «Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я».

✎ Національний класифікатор є адаптацією МКФ до українських реалій.

Як надавати екстрену медичну допомогу в разі опіків

Також для нової системи встановлення інвалідності розроблять електронний модуль оцінки рівня функціонування, обмеження життєдіяльності і здоров’я особи. Зрештою це дасть змогу створити в Україні цілісну систему реабілітації.

Затверджений класифікатор забезпечить реалізацію Програми медичних гарантій для надання допомоги впродовж гострого, після гострого та довготривалого реабілітаційних періодів на первинному, вторинному та третинному рівнях медичної допомоги у закладах охорони здоров’я, реабілітаційних закладах та за їх межами.

Щоб підготувати лікарів, зокрема й студентів медичних вишів, до роботи з класифікатором, в Україні є національні тренери з МКФ.

Український класифікатор гармонізований з МКФ, яку використовують у 191 країні світу. МКФ схвалена всіма членами ВООЗ та доповнює іншу класифікацію ВООЗ — Міжнародну класифікацію хвороб 10-го перегляду.

Раніше у МОЗ розповіли, як працює МСЕК в умовах воєнного стану.

За матеріалами сайту МОЗ

Друзі, у цей тяжкий час ми хочемо бути для вас корисними, тому продовжуємо працювати! Редакції експертно-правової системи «Експертус Медзаклад» і журналів «Управління закладом охорони здоров’я» та «Довідник головної медичної сестри» надають для вас знижку 50% на свої продукти на 6 місяців.

Замовте продукт в інтернет-магазині або зателефонуйте 0 800 212 012 (дзвінки безплатні).

Вистоїмо. Перемога близько!

додаток

Як набирати бали БПР за новими критеріями

Статті за темою

Усі статті за темою

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
266619

Переломи середньої зони обличчя: види, підходи до діагностики та лікування

До переломів середньої зони обличчя належать переломи верхньої щелепи, вилицевого та назо-етмоїдального комплексу та орбіти. Про діагностику та методи лікування цих переломів читайте у статті
174

Ботулізм: збудник, симптоми, лікування

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
12524

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді