Чи проходитимуть інтерни підготовку на базах стажування в умовах воєнного стану

Через воєнний стан значна кількість лікарів та провізорів-інтернів не мають можливості проходити практичну частину інтернатури на базах стажування

Випускників вишів, не зарахованих до інтернатури, можна залучати до роботи в ЗОЗ

Для інтернів, базу стажування яких пошкоджено (наприклад, заклад охорони здоров’я зруйновано або до нього неможливо дістатися), буде внесено зміни у графік проходження інтернатури. А саме — з 1 квітня 2022 року для лікарів(провізорів/фармацевтів)-інтернів заочна частина інтернатури замінюється на очну частину інтернатури.

Швидкі рішення для керівника ЗОЗ під час воєнного стану: вебінар

Попередньо такі зміни заплановані строком на один місяць, але можливе продовження, залежно від ситуації в Україні.

Дії лікаря(провізора)-інтерна, якому потрібно змінити графік проходження інтернатури

1. Надіслати заявку про неможливість проходити практичну частину інтернатури закладу вищої (післядипломної) освіти, у якому він проходить очну частину інтернатури.

Заявка може бути довільної форми, але обов’язково повинна містити:

  • обґрунтування, які вказують на вимушені та пов’язані із воєнними діями на відповідній території України причини, що спонукають до заміни заочної частини інтернатури на очну
  • повне найменування бази стажування, мобільний телефон лікаря (провізора)-інтерна

2. Поінформувати куратора на базі стажування інтернатури про коригування індивідуального навчального плану підготовки в інтернатурі та графіка проходження інтернатури. Це стосується лікарів(провізорів)-інтернів, які проходять інтернатуру і в приватних, і в державних закладах охорони здоров’я.

Дії закладу вищої (післядипломної) освіти, який здійснює підготовку лікарів(провізорів/фармацевтів)-інтернів

1. Прийняти та опрацювати заявку лікаря (провізора/фармацевта)-інтерна.

2. Внести зміни до індивідуальних навчальних планів підготовки в інтернатурі та графіка проходження інтернатури.

3. Поінформувати про зміни у графіках проходження інтернатури структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської адміністрацій.

4. Ознайомити інтерна з відкоригованим індивідуальним навчальним планом підготовки лікарів (провізорів) інтернів в інтернатурі та графіком проходження інтернатури.

✅✅✅ Заробітна плата лікарів-інтерів у 2022 році

Дії структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської держадміністрацій

Вони повинні видати наказ про направлення лікарів-інтернів, які не мають змоги проходити інтернатуру на базах стажування з об’єктивних причин, обумовлених воєнними діями, на проходження очної частини інтернатури до закладів вищої (післядипломної освіти).

NB! Прохання до баз стажування. МОЗ просить заклади охорони здоров’я, незалежно від форми власності та підпорядкування, які є базами стажування, сприяти коригуванню індивідуальних навчальних планів підготовки лікарів (провізорів/фармацевтів)-інтернів в інтернатурі та графіків проходження інтернатури

Загальна тривалість підготовки в інтернатурі, очної (освітньої) та заочної (практичної), встановленої законодавством, що діє на момент вступу до інтернатури лікаря(провізора/фармацевта)-інтерна залишається незмінною. Її не можна скорочувати, вона повинна відповідати програмі підготовки в інтернатурі за відповідною спеціальністю.

Вносити зміни до індивідуальних навчальних планів підготовки лікарів(провізорів/фармацевтів)-інтернів в інтернатурі, графіків проходження інтернатури необхідно з дотриманням процедури, визначеної законодавством.

У всіх закладах вищої (післядипломної) освіти, які здійснюють підготовку лікарів(провізорів/фармацевтів)-інтернів забезпечено умови для безперервного ведення освітнього процесу.

Загалом освітній процес здійснюється за дистанційною формою або гібридною моделлю (поєднання онлайн навчання, традиційного та самостійного навчання).

Раніше в МОЗ розповіли, чи компенсує держава ЗОЗ виплати на зарплати працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб.

За матеріалами сайту МОЗ

Друзі, у цей тяжкий воєнний час ми хочемо бути для вас корисними, тому продовжуємо працювати! Редакції й далі наповнюють для вас експертно-правову систему «Експертус Медзаклад» і випускають електронні журнали «Управління закладом охорони здоров’я» та «Довідник головної медичної сестри».

Наші менеджери також на зв’язку та готові допомогти — звертайтеся! Підтримаймо економіку країни!

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Графік відпусток медпрацівників — 2024: як скласти

У гарячий весняно-літній період використовуйте складений заздалегідь графік відпусток медичних працівників на 2024 рік. Важливо, щоб кожен структурний підрозділ медзакладу безперебійно працював впродовж року
30506

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
85605

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді