Організатори проєкту планують:
- гармонізувати введення даних у різних медичних інформаційних системах (МІС)
- надати чіткі інструкції щодо функціональності медичним працівникам, які беруть участь у цьому процесі
Які органи контролю мають право перевіряти санітарно-епідемічний стан медзакладу
«В Україні вакцинація пріоритетних груп населення проводиться з 24 лютого 2021 року, і станом на сьогодні близько 15 млн людей вже повністю вакциновані. Країна досягла охоплення майже 35% всього населення», — констатував голова Бюро ВООЗ в Україні, доктор Ярно Хабіхт.
Він додав, що ВООЗ постійно підтримує МОЗ рішеннями на основі даних, включаючи рекомендації, спрямовані на ефективне функціонування ЕСОЗ. Це дасть змогу полегшити життя медичним працівникам і пацієнтам.
«При проведенні щеплення проти COVID-19 вкрай важливо, щоб лікарі коректно вводили медичні записи до ЕСОЗ. Оскільки це дані медичної сфери, а також на підставі них у майбутньому у пацієнтів успішно генерується COVID-сертифікат. Результати проведеного дослідження дозволять напрацювати додаткові інструкції, навчальні матеріали та алгоритми для покращення цих процесів», — відзначила заступниця міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
25 січня відбулася координаційна зустріч представників ВООЗ із національними стейкхолдерами з питань покращення якості даних із вакцинації від COVID-19. Представникам МІС та іншим зацікавленим сторонам ВООЗ представила свої висновки та рекомендації, засновані на оцінці, проведеній у листопаді-грудні 2021 року. Також учасники зустрічі узгодили спільні дії в координації з МОЗ, НСЗУ та командою eHealth.
Нагадаємо, раніше МОЗ роз’яснило, у яких випадках дозволить видавати паперові лікарняні до 1 травня 2022 року.
За матеріалами сайту МОЗ