Пацієнтів за будь-яких ознак ГРВІ варто направляти робити тест на COVID-19, адже коронавірусна хвороба може проявлятися по-різному. Наприклад, хворі на COVID-19, зокрема й на новий його штам «Омікрон», можуть мати симптоми, як-от:
- нежить
- втома
- головний біль
- чхання
- біль у горлі
- кашель
- лихоманка
- хриплий голос
Програма медичних гарантій — 2022: вебінар
Тож симптоми COVID-19 можуть бути схожими на застуду та не мати специфічних ознак. Тестування допомагає виявити хворобу. А отже, лікар зможе призначити пацієнту відповідне лікування, а пацієнт муситиме самоізолюватися, щоб зменшити шляхи передачі вірусу та не інфікувати оточення.
✅✅✅ Порядок вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19: зразок СОП
Нині безоплатному тестуванню на COVID-19 підлягають не лише пацієнти, у яких є підозра на коронавірусну хворобу. МОЗ затвердило стандарти, згідно з якими лікар обов’язково має призначати ПЛР-тестування на COVID-19 таким категоріям населення:
- особам із підозрою на COVID-19
- особам з ознаками інших ГРВІ
- особам з ознаками вірусної пневмонії
- пацієнтам із позагоспітальною пневмонією
- контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19
Першим трьом категоріям ПЛР призначають за умови, що їм не проводили скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Якщо експрес-тест виявився позитивним, то підтверджувати захворювання методом ПЛР не обов’язково.
Направлення на безоплатне тестування надає сімейний лікар. А якщо він відмовляється це зробити, МОЗ порадило пацієнтам звертатися на гарячу лінію.
Нагадаємо, раніше МОЗ зареєструвало препарат «Молнупіравір» для екстреного застосування при COVID-19.
За матеріалами сайту МОЗ