Уже із ІІ кварталу 2022 року аптеки відпускатимуть антибактеріальні препарати лише за е-рецептом.
Як відсторонити невакцинованого працівника
«Сьогодні стійкість до антимікробних препаратів є однією із найсерйозніших загроз для громадського здоров’я. Ця загроза стоїть поруч з антивакцинальними настроями, які в тандемі зводять нанівець чимало досягнень медичної науки. Саме тому ми запускаємо електронний рецепт, як один із механізмів вирішення проблеми неконтрольованого та нецільового використання препаратів», — наголосив Віктор Ляшко.
За словами міністра, незабаром усі антибактеріальні препарати можна буде отримати виключно за електронним рецептом лікаря. Конкретних торгових марок лікарських засобів у рецепті не буде. Натомість лікар зазначатиме:
- діючу речовину препарату
- лікарську форму
- дозування
Пацієнт зможе погасити е-рецепт в аптеці, що підключена до електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Там він обере будь-який із наявних лікарських засобів, що містить діючу речовину, зазначену в рецепті.
✅✅✅ Змішані схеми вакцинації від COVID-19
Електронний рецепт зможе виписати будь-який лікар. Декларації з сімейним лікарем у пацієнта може не бути, однак, щоб отримати рецепт, він має бути зареєстрованим в ЕСОЗ.
Подібна умова діє і для аптек та закладів охорони здоров’я — в ЕСОЗ мають бути зареєстровані всі працівники, які будуть призначати чи відпускати ліки за е-рецептами.
Нагадаємо, раніше МОЗ зареєструвало препарат «Молнупіравір» для екстреного застосування при COVID-19.
За матеріалами сайту МОЗ