Змішані схеми вакцинації від COVID-19

1238

Запитання

Чи можна поєднувати вакцини проти COVID-19?

Відповідь

Вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech). Окрім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca.

Яка відповідальність загрожує за фальшиві COVID-сертифікати

Такі рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) від 23.12.2021 МОЗ ухвалило наказом від 31.12.2021 № 2976. Унаочнимо можливі варіанти поєднання вакцин за допомогою Схеми.

Змішані схеми вакцинації від COVID-19

Інтервал між введеннями для всіх схем — 28 днів.

Такі самі схеми змішування вакцин в Україні можна застосовувати для додаткової чи бустерної дози.

Жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac/Sinovac, а потім завагітніли, НТГЕІ рекомендує використати для другої дози вакцину на іншій платформі. Перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna. Мінімальний інтервал між дозами так само 28 днів.

За інформацією МОЗ

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
4863

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
96055