Чи може проводити закупівлі після 1 січня 2022 року тендерний комітет

Теми:
Роз’яснює експерт системи Експертус Медзаклад

Чи може проводити закупівлі після 1 січня 2022 року тендерний комітет

✅✅✅ Які зміни врахувати в роботі в січні 2022-го

Ні, з 1 січня 2022 року проводити процедури закупівель у замовника зможе лише уповноважена особа.

Для роботи в ЕСЗ кожна УО повинна підтвердити свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель, як вимагає частина 8 статті 11 Закону № 922. Для цього вона має пройти безплатне тестування на вебпорталі уповноваженого органу — prozorro.gov.ua. Порядок такого тестування визначає Наказ Мінекономіки від 06.08.2021 № 376-21.

УО виконує закупівельну функцію відповідно до наказу замовника або трудового договору, контракту. Замовник може визначити одну або декілька УО — все залежить від обсягів закупівель у замовника. І якщо УО в замовника працюватиме декілька, він може створити окремий структурний підрозділ. Роботу УО замовник оплачує, як того вимагають законодавство, генеральна, галузеві, регіональні угоди, колективні договори.

Мінекономіки наказом від 08.06.2021 № 40 затвердило Примірне положення про уповноважену особу. Використайте його, аби скласти власне.


Як скласти положення про УО

Положення про УО має затвердити своїм розпорядчим рішенням (наказом) керівник замовника.

Наталія Заєць,

консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

ProZorro для закупівлі лікарських засобів

Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
1438

Реєстрація сільської амбулаторії в електронній системі: чи потрібно?

Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
1239

Закупівля лікарських засобів: практичні аспекти

Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
4555

Створення тендерного комітету в медичному закладі: основні вимоги

Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету
4027

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді