Чи може проводити закупівлі після 1 січня 2022 року тендерний комітет

Теми:
Роз’яснює експерт системи Експертус Медзаклад

Чи може проводити закупівлі після 1 січня 2022 року тендерний комітет

✅✅✅ Які зміни врахувати в роботі в січні 2022-го

Ні, з 1 січня 2022 року проводити процедури закупівель у замовника зможе лише уповноважена особа.

Для роботи в ЕСЗ кожна УО повинна підтвердити свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель, як вимагає частина 8 статті 11 Закону № 922. Для цього вона має пройти безплатне тестування на вебпорталі уповноваженого органу — prozorro.gov.ua. Порядок такого тестування визначає Наказ Мінекономіки від 06.08.2021 № 376-21.

УО виконує закупівельну функцію відповідно до наказу замовника або трудового договору, контракту. Замовник може визначити одну або декілька УО — все залежить від обсягів закупівель у замовника. І якщо УО в замовника працюватиме декілька, він може створити окремий структурний підрозділ. Роботу УО замовник оплачує, як того вимагають законодавство, генеральна, галузеві, регіональні угоди, колективні договори.

Мінекономіки наказом від 08.06.2021 № 40 затвердило Примірне положення про уповноважену особу. Використайте його, аби скласти власне.


Як скласти положення про УО

Положення про УО має затвердити своїм розпорядчим рішенням (наказом) керівник замовника.

Наталія Заєць,

консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

ProZorro для закупівлі лікарських засобів

Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
1075

Реєстрація сільської амбулаторії в електронній системі: чи потрібно?

Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
803

Закупівля лікарських засобів: практичні аспекти

Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
3581

Створення тендерного комітету в медичному закладі: основні вимоги

Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету
3665

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді