Ухвалений закон регулює питання трансплантації анатомічних матеріалів людини. Зокрема, дає змогу:
- давати через портал «Дія» прижиттєву згоду чи незгоду на пожертву органів для трансплантації у випадку смерті
- удосконалити алгоритми підбору пари «донор — реципієнт» у Єдиній державній інформаційній системі трансплантації органів і тканин відповідно до найкращого збігу за імунологічними показниками з урахуванням черговості
- залучати представників релігійних організацій до популяризації питань трансплантації
- продовжити до грудня 2023 року пілотний проєкт із трансплантації, в якому всі операції оплачує МОЗ
Як оплачувати працю медперсоналу в 2022 році
«Вже очевидна ефективність цього пілотного проєкту як інструменту побудови системи трансплантації. Для пацієнта операції з трансплантації залишаються безоплатними», — підкреслює МОЗ.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзаців одинадцятого і дванадцятого підпункту 7 пункту 4 розділу І. Вони набирають чинності з 1 грудня 2022 року.
Довідка. Нині в Україні діють 26 центрів трансплантації, яким витрати за операції повністю покриваються з державного бюджету. 2021 року ці заклади виконали понад 300 трансплантацій. Це вдвічі більше, ніж у 2020 році, та майже вчетверо більше, ніж у 2019-му.
Нагадаємо, раніше ВРУ ухвалила «антитютюновий» закон: заборонила смакові добавки, продаж електронних сигарет дітям та курити в приміщенні.
За матеріалами сайту МОЗ
⭐ Чим ПМГ 2022-го відрізнятиметься від попередніх періодів ⭐ Перевірки з боку НСЗУ: які бувають і як проходитимуть ⭐ Порушення умов договору: наслідки для ЗОЗ ⭐ СЕРТИФІКАТ