Ковідні страхові виплати для медиків: умови отримання

UA RU
У разі інвалідності чи смерті від COVID-19, якщо захворювання було пов’язане з виконанням професійних обов’язків, на відшкодування зможуть претендувати усі медичні працівники. Раніше таку прерогативу мали працівники державних та комунальних закладів. Відповідні зміни на засіданні 17 листопада ухвалила ВРУ

Соцзахист розширено: медики приватних лікарень та ФОПи зможуть отримати ковідні страхові виплати

 

ВРУ проголосувала в цілому за законопроєкт № 6192. Він уносить зміни до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III щодо соціального захисту медичних працівників, які постраждали від коронавірусної хвороби.

Карантинні обмеження для ЗОЗ у листопаді

Відтепер соціальному захисту підлягатимуть:

  • медичні працівники приватних лікарень
  • наймані медичні працівники фізичних осіб — підприємців
  • медичні працівники, які працюють як самозайняті особи та мають ліцензію на медичну практику

Раніше на страхові виплати у разі встановлення інвалідності чи смерті, що настала внаслідок інфікування коронавірусною інфекцією, якщо захворювання було пов’язане з виконанням професійних обов’язків, могли претендувати лише медичні працівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я. У МОЗ підкреслюють: ухвалений законопроєкт прибирає цю несправедливість.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що медичні працівники зможуть отримати пільгові кредити на житло.

За матеріалами сайту МОЗ

 

 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір про надання стоматологічних послуг: як оформити

Зазвичай взаємовідносини приватного стоматологічного закладу або ж стоматолога, що здійснює приватну практику, та пацієнта врегульовують шляхом укладання договору надання стоматологічних послуг. З'ясуйте, як укласти договір, та скачайте зразок договору про надання стоматологічних послуг
8525

Як залучити пацієнтів у медзаклад: 6 способів

Аби інформувати населення про медичні послуги, які надає ваш заклад, і заодно проводити профілактику захворювань, скористайтеся запропонованими заходами. Вони потребують мінімум ресурсів, зате можуть залучити до вашого закладу багато нових пацієнтів.
1317

Приватні медзаклади та НСЗУ: як взаємодіяти?

Первинну медичну допомогу пацієнтам можуть надавати не лише фахівці комунальних некомерційних підприємств (КНП), власниками яких є певні територіальні громади та фізичні особи-підприємці. Приватні медичні заклади, з моменту підписання договору з НСЗУ, також мають право надавати первинну меддопомогу в межах програми медичних гарантій.
1263

Медична допомога від ФОП – нові умови

Читайте вимоги законодавства до фізичної особи-підприємця, який збирається надавати медичні послуги в межах програми державних гарантій.
3388

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді