Мінцифра спростила доступ до ковід-сертифікатів: подробиці

UA RU
Із минулого тижня згенерувати сертифікат про вакцинацію можна без електронного підпису. А вже цього тижня у центрах вакцинації в Києві запрацювали пункти допомоги з отримання СOVID-сертифікатів. Про це під час спільного брифінгу МОЗ та Мінцифри заявив перший заступник міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб

Зміни в медичному законодавстві у 2021 році

До пункту допомоги варто звертатися, якщо не вдалося отримати сертифікат у застосунку чи на порталі Дія. Команда підтримки проконсультує та навчить, як правильно генерувати документ, запевнив заступник міністра.

Пункти допомоги, діти в Дії та відсутність е-підпису: Мінцифра спростила доступ до СOVID-сертифікатів

«Команда Мінцифри працює над технічною частиною реалізації послуги. Ми не лише запускаємо СOVID-сертифікати у Дії, а й робимо все можливе, щоб за допомогою цифрових інструментів розвантажити лікарів та лікарні. Ми покращуємо якість даних у реєстрі, автоматизуємо процеси для лікарів та користувачів, спрощуємо процеси отримання COVID-сертифікатів», — зазначив Олексій Вискуб.

Цього тижня Мінцифра з партнерами запустила два види COVID-сертифікатів:

«Дитячий» сертифікат знадобиться підліткам від 12 років, які отримали хоча б одну дозу вакцини. Для цього одному з батьків потрібно оновити Дію й додати в неї свідоцтво про народження дитини. А з 14 років підлітки можуть і самостійно авторизуватися в Дії за допомогою чипа NFC на ID-картці або біометричному паспорті.

COVID-сертифікат за результатами ПЛР-тесту нині на стадії бета-тестування. Детальніше про це читайте за посиланням.

Найближчим часом у застосунку та на порталі Дія також запрацюють цифрові COVID-сертифікати про одужання. Їхню появу під час брифінгу анонсувала заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

«На сьогодні у нас понад 400 тисяч українців хворіють на COVID-19. Для них ми запускаємо новий вид документа — цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Згенерувати його можна на 15-й день від дня встановлення діагнозу, в застосунку Дія або на порталі. Термін його дії 90 днів, він буде підставою для вільного пересування у «червоному» рівні епіднебезпеки», — підкреслила заступниця міністра.

Нагадаємо, раніше МОЗ роз’яснило, у чому полягає різниця між COVID-сертифікатом та міжнародним свідоцтвом про вакцинацію.

За матеріалами сайту МОЗ

 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Мобілізація медичних працівників: кого можуть призвати на військову службу та хто не підлягає мобілізації

Як відбувається мобілізація медиків, зокрема жінок-медиків, як діяти після отримання повістки та хто не може бути мобілізованим. Читайте про це в статті
377366

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, для чого потрібна акредитація медичному закладу, які документи підготувати для неї. Також пригадайте особливості акредитації ЗОЗ під час війни
127105

Види термометрів та їх використання в ЗОЗ

Термометрія допомагає у диференційній діагностиці і встановленні правильного діагнозу. Тож у статті з’ясуємо, які є види термометрів та які з них найчастіше використовують у ЗОЗ
19136

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді