Як організувати профілактику інфекцій та інфекційний контроль у ЗОЗ
Інфекційні хвороби, пов’язані з наданням медичної допомоги (далі — ІПНМД), вражають не лише пацієнтів, які лікуються в ЗОЗ, а й відвідувачів та медичних працівників. ІПНМД характерні для всіх країн. Якщо рівень доходу в країні високий, розповсюдженість ІПНМД становить 3—5%, а якщо низький — від 10 до 15%.
✅✅✅ Наказ № 1614: нові правила інфекційного контролю
Наказ № 1614 сприятиме розбудові системи епіднагляду за внутрішньолікарняними хворобами з огляду на найкращий світовий досвід. За епідеміологічний нагляд у ЗОЗ відповідатиме окремий структурний підрозділ — відділ з інфекційного контролю (ВІК). Обов’язки його команди:
- розробляти й упроваджувати заходи з профілактики інфікування
- здійснювати навчання й підготовку працівників
- проводити моніторинг і оцінку
За даними Центрів контролю захворюваності США (CDC) кожен випадок ІПНМД збільшує термін перебування пацієнта в лікарні в середньому на чотири дні. Відповідно зростає навантаження на медзаклади, які змушені витрачати фінансові та кадрові ресурси, залучати додаткові кошти на витратні матеріали, комунальні платежі тощо.
В Україні ІПНМД увійшли до переліку таких, що підлягають дозорному епідеміологічному нагляду, лише у 2021 році. Раніше епіднагляд за внутрішньолікарняними інфекціями здійснювали лише у відділеннях, що надають хірургічну та акушерсько-гінекологічну допомогу.
Як свідчать результати дослідження ЦГЗ МОЗ України за підтримки представництва бюро ВООЗ в Україні в 5 закладах охорони здоров’я третього рівня надання медичної допомоги, розповсюдженість ІПНМД у нашій країні становить 5,7%.
Нагадаємо: раніше МОЗ затвердило нові стандарти лікування туберкульозу.
За інформацією МОЗ
⭐ Cтворюємо комісії з інфекційного контролю в ЛПЗ ⭐ Організовуємо епіднагляд ⭐ Повідомляємо про пацієнтів з інфекційним захворюванням ⭐ Стримуємо внутрішньолікарняні інфекції