МОЗ збирається централізовано оснащувати приймальні відділення та екстренку через ДП «Медичні закупівлі України». Це дасть змогу збільшити конкуренцію, забезпечити прозорість і отримати найнижчі ціни. Про це на засіданні КМУ заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко
Як не втратити ліцензію через неправильно оформлені маршрути пацієнтів
Централізовані закупівлі для приймальних відділень та екстреної медичної допомоги знову здійснюватиме ДП «Медичні закупівлі України». На думку міністра, це дасть змогу:
- збільшити конкуренцію
- забезпечити прозорість
- отримати найнижчі ціни
✅✅✅ Вища школа головної медсестри: як навчатися
⚡ Перевірки Держпродспоживслужби
«Проаналізувавши роботу опорних закладів охорони здоров’я, у яких є відділення екстреної медичної допомоги, ми виявили потребу в закупівлі додаткового обладнання. Уряд затвердив постанову, відповідно до якої закупівлі тепер будуть відбуватися централізовано через відповідне підприємство, а саме через «Медичні закупівлі України». Процес буде прозорим та конкурентним, саме таким, як і має бути витрата бюджетних коштів», — запевнив Віктор Ляшко.
ДП «Медичні закупівлі України» закупить понад 600 швидких для повного оснащення системи екстреної медичної допомоги, а також ангіографічне та ендоскопічне обладнання для опорних закладів охорони здоров’я України.
Нагадаємо, раніше заклади охорони здоров’я накопичили на рахунках майже 18 млрд грн. Дізнайтеся, які найбільше.
За матеріалами сайту МОЗ
МОЗ затвердив граничні ціни на окремі ліки з Нацпереліку, що нижчі ринкових. Постачальники за такими цінами продавати не хочуть. Як закладам охорони здоров’я закупити ліки?
Розповідаємо, якими порядками керуватися під час закупівлі ліків і медвиробів в умовах війни
Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету