Заклади охорони здоров’я продовжують накопичувати кошти на рахунках, констатує Мінфін. 129 закладів (5%) накопичили на своїх рахунках понад 50% загальної суми залишків — 8,9 млрд гривень. 20 закладів охорони здоров’я із найбільшими залишками зібрали в Таблиці.
За типами допомоги найбільше коштів зосереджено на рахунках закладів:
- вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги — 11,8 млрд грн
- екстреної медичної допомоги — 4,1 млрд грн
- первинної медичної допомоги — 1,7 млрд грн
«Надавачі медичних послуг продовжують накопичувати кошти на рахунках. Ці кошти могли би бути спрямовані як на оновлення матеріально-технічної бази закладів, так і на підвищення рівня оплати праці медичних працівників. Є, звичайно, позитивні зрушення. Так, наприклад, окремі центри екстреної медичної допомоги спрямовують накопичені залишки на закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги. Але таких випадків, на жаль, небагато», — повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Мінфін постійно отримує запити про збільшення обсягів фінансування сфери охорони здоров’я. Водночас залишки коштів на рахунках закладів охорони здоров’я зростають. Така тенденція, на думку заступника міністра, свідчить про неефективність використання наявних ресурсів.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що мінімальна заробітна плата медиків зросте до 20 тис. грн.
За матеріалами сайту Мінфіну
Програма «Ліцензування медичної практики»: ⭐ ліцензійні умови ⭐ повідомлення про зміни у документах ⭐ перевірки МОЗ