Ліцензійні вимоги щодо провадження господарської діяльності з медичної практики скоротять на третину

Міністерство охорони здоров'я України планує істотно скоротити ліцензійні вимоги до закладів охорони здоров'я та суб'єктів господарювання. Цьому посприяло громадське обговорення проекту постанови КМУ «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики»

У Міністерстві охорони здоров'я України відбулося перше засідання експертної групи з обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров'я України Олександри ПАВЛЕНКО.

Підставою розроблення нових Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, які мають затверджуватись Кабінетом Міністрів України, є Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222 а також загальна позиція Міністерства охорони здоров'я України щодо нових підходів до ліцензування.

Як зазначила Олександра ПАВЛЕНКО, нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики мають спростити ведення бізнесу та впровадити правила і стандарти, які б влаштовували медичні заклади різних форм власності, а також фізичних осіб-підприємців.

Під час роботи над текстом проекту постанови експертною групою були запропоновані зміни, які істотно впливають на зміст оприлюдненого раніше на сайті Міністерства охорони здоров'я України документу. Було прийнято рішення у проекті постанови врахувати зауваження і пропозиції, які надійшли від медичної спільноти та центральних органів виконавчої влади. Надалі, з правками, його повторно розмістять на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров'я України для подальшого громадського обговорення.

Серед змін, що пропонуються учасниками експертної групи: спрощення процедури та вимог для отримання ліцензії, зменшення пакету документів, скасування вимог, які дублюються іншими органами виконавчої влади: Міністерством внутрішніх справ України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Фіскальною службою України, Міністерством соціальної політики України.

«Ми намагалися прибрати усі корупційні фактори, які були раніше закладені у попередніх Ліцензійних умовах та їх виконанні. Міністерство охорони здоров'я України прагне запобігти наріканням з боку суб'єктів господарювання та прибрати зайві норми. Ми звертаємося до громадськості активніше долучатися до обговорення нових умов ліцензування», — зазначила Олександра ПАВЛЕНКО.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128947

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді