Система послуг Раннього втручання: результати засідання Міжнародної експертної робочої групи

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Міністерство охорони здоров’я України визначено координуючим відомством з питань створення, розвитку та функціонування єдиної комплексної міжвідомчої системи Раннього втручання для дітей в Україні

Міністерство охорони здоров’я України визначено координуючим відомством з питань створення, розвитку та функціонування єдиної комплексної міжвідомчої системи Раннього втручання для дітей в Україні.

Таке рішення було прийнято за результатами засідання Міжнародної експертної робочої групи з питань розвитку системи послуг Раннього втручання в Україні, що відбулась у стінах Міністерства охорони здоров'я України за участю Міністра охорони здоров’я Олександра КВІТАШВІЛІ, Уповноваженого Президента України з прав дітей з інвалідністю Миколи КУЛЕБИ, директора НУО «SOFT Tulip» Еріка БЛЮМКОЛЬКА (Нідерланди); члена Правління Європейської Асоціації Раннього втручання, представника Департаменту охорони здоров’я у координаційній Комісії національної системи Раннього втручання Боавіда ХОСЕ (Португалія), виконавчого директора Національної Асамблеї інвалідів України Наталії СКРИПКИ, начальника управління материнства та дитинства Департаменту медичної допомоги МОЗ України Валентини КОЛОМЕЙЧУК та її заступника Тетяни ДУБІНІНОЇ, керівника групи психології розвитку ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України», президента БФ «Інститут раннього втручання» Анни КУКУРУЗИ, профільних міністерств та відомств, експертів Світового банку, Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, науковців та фахівців у сфері надання послуг дітям з особливими потребами раннього віку, батьків дітей з особливими потребами.

Захід націлений на продовження співпраці у питаннх розвитку системи послуг Раннього втручання в Україні.

Мета:

  • організація допомоги дітям раннього віку з особливими потребами;
  • надання системної підтримки родинам, які виховують дітей з вадами розвитку;
  • запобігання відмовам батьків від дітей з психофізичними порушеннями та потраплянню їх в інтернатні заклади;
  • запобігання інвалідизації дитячого населення.

Учасниками  розглядався проект Плану дій щодо розвитку Раннього втручання в Україні «Раннє втручання — здоров'я нації — майбутнє України», проблеми та перспективи його реалізації, можливості використання міжнародного досвіду, шляхи та механізми взаємодії відомств у впровадженні, функціонуванні та фінансуванні системи послуг Раннього втручання в Україні.

Послуги раннього втручання є надзвичайно поширеними у більшості країн світу. У Харківській, Львівській, Одеській та Закарпатській областях із залученням проектів міжнародної технічної допомоги на базі окремих закладів та установ вже впроваджено елементи комплексної послуги раннього втручання. Держава готова виконати пілотні проекти для подальшого поширення раннього втручання на території України.

«Розвиток системи раннього втручання є актуальним у зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я, посиленням первинної ланки надання допомоги, зміни моделі педіатричної допомоги на модель сімейного лікаря та ефективною формою забезпечення доступності комплексних, тривалих у часі послуг дітям раннього віку з порушеннями психофізичного розвитку, а також допомоги родинам, що виховують таких дітей», — зауважив Міністр охорони здоров’я України Олександр КВІТАШВІЛІ.

За розрахунками Європейської Академії Дитячої Інвалідності, в Україні близько 1 млн дітей буде вимагати постійного медико-педагогічного супроводу.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
104691

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді